Jak przygotować się do matury z angielskiego?

Jak przygotować się do matury z angielskiego?

Korepetycje z języków obcych są drogie i nie każdego na nie stać. Przygotowując się do matury z angielskiego samodzielnie, warto korzystać z zasobów Internetu, jak również z tradycyjnych książek. Pomocne będą repetytoria, jak na przykład repetytorium maturalne longman (https://www.taniaksiazka.pl/repetytorium-maturalne-jezyk-angielski-poziom-podstawowy-p-454773.html). Podręczniki, które wykorzystujesz na co dzień w szkole, również mogą się przydać.

Nie tylko Internet

W Internecie znaleźć można wiele zasobów pomocnych w nauce języka obcego. To nie tylko strony internetowe z gramatyką, ale również interaktywne aplikacje. Internet daje możliwość kontaktu z naturalnym językiem angielskim. Badania pokazują jednak, że informacje zapisane ręcznie zapamiętujemy znacznie lepiej od tych wystukanych na klawiaturze komputera. Nic nie zastąpi fizycznego obcowania z książką, w której możemy pisać i podkreślać. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla osób, które są wzrokowcami. Jeśli jesteś wzrokowcem, łatwiej Ci kojarzyć informacje na podstawie ich rozmieszczenia na stronie, wielkości czy koloru.

Bank słów

Ważną cechą książki, z której będziesz się przygotowywać do matury, jest forma prezentacji słownictwa. Dobrze, jeśli słówka zebrane są w jednym miejscu. Repetytorium maturalne longman odznacza się bardzo pozytywnie na tle innych tego typu pozycji dostępnych na rynku. Zarówno repetytorium na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, zawiera bank słów. Bank jest podzielony według działów tematycznych, które są wymagane na maturze. Znajdziemy tam bardzo szeroki zakres słownictwa. Z pewnością nie zabraknie żadnego słówka, którego możemy potrzebować. Repetytorium zawiera także ćwiczenia leksykalne, które pomogą utrwalić nowe słownictwo.

Jak zapamiętywać słówka

Wiele osób ma trudność ze znalezieniem skutecznej metody nauki słówek. Warto spróbować samodzielnie wykonać fiszki. Są to karteczki, na których z jednej strony znajduje się słowo polskie, z drugiej – angielskie. Zauważ, że rozpoczynanie powtórki “od strony polskiej” jest trudniejsze, ale też bardziej efektywne. Zawsze trudniej przypomnieć sobie obce słowo, niż tylko biernie rozpoznać jego znaczenie, prawda?

Pamiętajmy również o tym, że powinniśmy mieć jak najwięcej kontaktu z językiem. Dobrym pomysłem jest zmiana ustawień telefonu czy komputera na język angielski. Otaczajmy się tym językiem wszędzie tam, gdzie to możliwe. Będziemy skuteczniej uczyć się języka angielskiego, jeśli połączymy tę naukę z innymi rzeczami, które lubimy. Jeśli masz jakieś hobby, spróbuj dowiedzieć się o nim więcej po angielsku.

Obraz od gpointstudio - pl.freepik.com