Repetytorium Maturalne Longman

Repetytorium Maturalne Longman jest częścią uznawanej i lubianej serii repetytoriów wydawanych przez Pearson Longman. Publikacja ta opisuje dobrze elementy niezbędne do zdania egzaminu maturalnego oraz doskonale porządkuje wiedzę ucznia, którą zdążył już nabyć. Co więcej, treść repetytorium jest oparta na podstawie programowej i zapewnia uczniowi odpowiednią liczbę zadań egzaminacyjnych, które pozwalają na wyćwiczenie odpowiednich technik ich rozwiązywania, dzięki czemu zadania na egzaminie maturalnym nie powinny być dla ucznia zaskoczeniem.

W wersji interaktywnej

Repetytorium Maturalne Longmana opiera się na sprawdzonej formule, która sprawdza się zarówno podczas pracy w szkole, jak i w domu. Z tym podręcznikiem można pracować także podczas pracy zdalnej, co więcej – specjalnie w tym celu została sporządzona wersja interaktywna repetytorium. Dzięki repetytorium w wersji interaktywnej uczeń ma dostęp także do Interactive Student eBook, gdzie można znaleźć między innymi specjalnie przygotowane tematyczne listy słów wraz z transkrypcją, które zostały nagrane w formacie MP3. Na platformie dostępne są też lekcje o kulturze krajów anglojęzycznych i treningi maturalne, które doskonale przygotowują uczniów do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Co więcej, kod dostępu, który uzyskuje każdy uczeń, który zakupi repetytorium można przekazać także nauczycielowi, co pozwoli mu na śledzenie zaangażowania ucznia oraz sprawdzanie jego postępów. Co więcej, nauczyciel na swojej platformie dostaje także wiele dodatkowych narzędzi, którymi można motywować uczniów do pracy zdalnej.

Pełne kompendium wiedzy

Interactive Student eBook jest podzielone na część referencyjną, tematyczną oraz gramatyczną. Pierwsza z nich zawiera listę czasowników frazowych i dużą ilość przydatnych funkcji językowych, które są niezbędne do tworzenia wypowiedzi pisemnych oraz ustnych. Co więcej, w części referencyjnej są zawarte modelowe wypowiedzi pisemne w różnych formach oraz dokładne opisy typów zdań, na których testowane są umiejętności ucznia. W części referencyjnej uczeń może znaleźć także podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przy rozwiązywaniu danego zadania. W kolejnej części – tematycznej – można znaleźć zadania maturalne oraz pełne powtórzenia materiału. Warto wspomnieć także o bonusowym zestawie do egzaminu ustnego po każdym rozdziale. W części gramatycznej natomiast można znaleźć ćwiczenia utrwalające z zakresu gramatyki oraz sekcję “Gramatyka na maturze”, która utrwala struktury gramatyczne bazując na zadaniach, które pod kątem formy są podobne do maturalnych.

Szkoła - zdjęcie utworzone przez gpointstudio - pl.freepik.com